... Z p r á v y    S D H    2010...          zprávy S D H 2009 zde

Schůze výboru se koná každý první pátek v kalendářně novém měsíci od 20:00 hod. LSEČ a od 19:00 hod. SEČ.

26.9. pokračovala na našem stadiónu soutěž dětí v požárním útoku. Celkem přijelo soutěžit 10 družstev. Tato soutěž byla započítávána do okrsdkové ligy Plameňák a protože to byla poslední soutěž ligy na závěr proběhlo i její vyhlášení. Průběh soutěže provázela i doplňková pěvecká soutěž kterou vyhrál pan Kozička v dospělích a Gábina Loudová  v dětské kategorii. Nejpepší útok předvedli Robčice a soutěž zaslouženě vyhráli. Druhé místo si odvezli Želčany a 3. místo patřilo Šťáhlavicím. Ligu Plaměňák vyhráli Želčany před Šťáhlavicemi a Nezvěsticemi A.

25.9. proběhl již 9. ročník poháru starosty obce Nezvěstice. A v nepříznivých podmínkách kdy celou soutěž doprovázel vytrvalý déšť přijelo neuvěřitelných 22 družstev mužů a 9 družstev žen. První útok zahájila Louňová A a čas 20,30 jako 2. družstvo se po prohození předvedli Želčany 30,90. Následovali Radětice vítěz BL 2010 a bylo to poznat i na výkonu. 18,50 znamenalo průběžné 1. místo. Po Raděticích jsme nastoupili my Nezvěstice A čekání s plynem nás pravděpodobně stálo postu sice sestřiky byli téměř vyrovnané, ale 20,42 na postup nestačilo. Mokrouše 19,04 a postup z 3. místa. Chrást (PB) překvapil asi i sám sebe a nádherných 18,85 po základním kole 2. místo Do finále se ještě probojovali Bolkov za čas 19,54 Louňová B 19,60 a Hejná s časem 19,28. Z favoritu se nedařilo Úněticím, které útok nedokončili (na levém 17,41). Postup unikl těsně Štěnovickému Borku s dosaženým časem 19,90. V ženách si finále Vybojovali Únětice za čas 21,06 Šťáhlavice za 23,28 a Bolkov za 27,55. Ve finále mužů zahájila z 6. místa Louňová B a 6. místo jim zůstalo i v celkovém hodnocení. Druhým finalistou byl Bolkov a čas 16,99 jim v součtu zajistil konečné 3. místo. Dalším postupujícím ze 4. místa bylo družstvo Hejná a čas 19,72 je posunul na konečné 5. místo. 3 setiny rozhodli a Mokrouše klesli ze 3. místa po základním kole na 4. místo. Nejrychlejší ve finále byl Chrást ale 16,23 na celkové prvenství nestačilo. 2. místo. Posledním útokem v mužské kategorii předvedlo družstvo Radětic. 16,25 stačilo na celkové vítězství. V ženském finále se pořadí nezměnilo a družstva si svá pořadí udržela ze základního kola. Vzhledm k počasí bych chtěl poděkovat všem kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže kdy 40 útoků jsme zvládli včetne nástupu a vyhlášení za 5 hodin a 20 minut.

11.9. jsme po 9. letech opět zavítali na noční do Štěnivic. Tentokrát se už nejednalo o jejich typickou soutěž v několika disciplínách, ale jen o požární útok dle PS na 2xB75 a sklopné terče. 4as 18,18 nám zajistil 1. místo z 14 družstev mužů.

4.9. v naší obci se konal sraz rodáků a pro nás to znamenalo den otevřených dveří a zajištění občerstvení. V naší hasičárně jste mohli vidět dřívější a současnou techniku používanou naší jednotkou. Dále techniku pro požární sport. V zasedací místnosti byla výstava dokumentů, pohárů ze soutěží a fotografií a v garáži byl zřízen malý kinosál, kde diváci mohli shlédnout povodně 2002, masopust, oslavy 120 let, majáles a útoky a sestřihy ze soutěží za období 2003-2010.

29.8. v Bezděkově p. T. jsme štěstí zkoušeli znovu, ale opět se nám nepodařilo zaděhnout kvalitnější výsledek i když čas pravého proudu by stačil na 7. místo výsledný šas 22,39 znamenal 20. místo z 28 družstev.

28.8. jsme jeli zkusit štěstí na ZČHL do nedalekých Mokrouš. Voda sice na terčích byla pod 18 vteřin, ale mytí terčů nějakou chvíli trvalo a výsledný čas 20,84 stačil jen na 17. místo z 31.

21.8. z neúspěšného finále jsme se po krátkém nácviku speciálního útoku s Pepou Krátkým na proudu přesunuli na noční do Žákavé. Tam se nám dařilo lépe než na finále BL a poprvé v historii noční soutěže v Žákavé jsme si obváželi bečku piva domů. Jediným zklamáním byla žlutá krytka sudu avšak dle pozvánky měla být modrá. Nevadila by spíše naopak kdyby byla bílá, červená nebo fialová, ale žlutá opravdu ne.

21.8. proběhlo finále BL na Valše. Pořadatelství se zhostil SDH Chrást. Nám se nepodařilo ani postoupit do play-off a tím nám definitivně unikla naděje na dosažení 3. místa v celkovém umístění, které vybojovali zaslouženě Únětice, které tuto soutěž vyhráli a předvedli čtyři ukázkové útoky ktéré zastavovali časomíru vždy pod hranicí patnácti vteřin. Zároveň stanovili nový rekord BL v čase 14,68. V celkovém hodnocení ligy vyhráli Radětice, druhý byl Sloup, třetí Únětice a 4. místo patřilo nám. V ženské kategorii v celkovém hodnocení ligy vyhráli Únětice, druhý Bezděkov p. T. a třetí Líchovy.

14.8. SDH Malé Přílepy uspořádal 8. předposlední kolo Brdské ligy. Nám se po delším výpadku opět podařilo postoupit do semifinále, když v prvním rozstřelu jsme porazili Sloup. V dalším souboji jsme se postavili proti Úněticům, ale náš čas 15,88 na ně nestačil. V boji o 3. místo jsme zdolali Chotilsko a zopakovali tak stejné umístění jako vloni na této soutěži.

25.7. v Dublovicích na hřišti, kde jsme přenocovali pokračovalo další kolo ligy. Pořadatelem bylo družstvo Líchov. Na 7. kolo zavítalo 21 družstev mužů. My jsme šli na start jako třetí, tak nebyl čas na spekulace a útok jsme zaběhli v čase 16,32 (P 15,89) po skončení základního kola to znamenalo 4. místo. Soupeřem do čtvrtfinále pro nás byl Starý Rožmitál. Prostřiky v podstatě na obou proudech nás opět nepustili do semifinále a čas 17,41 stačil až na 6. místo. V celkovém hodnocení jsme se po tomto opět pro nás nevydařeném dvoukole usadili na 4. místě s 53 body.

24.7. opět pokračovala Brdská liga 6. kolem v Prostřední Lhotě. Měké terče a příliš tolerantní rozhodčí ulitejch startů dával šanci vylepšit osobní rekordy několika družstvům. Náš čas 16,23 (P 15,64) proto stačil až na 7. místo základního kola a jako soupeř do čtvrtfinále nám přiřadil Radětice. V souboji o postup jsme chybovali na rozdělovači. To znamenalo konec dalších bojů a konečné 8. místo v tomto kole.

21.7. požár slámy na poly mezi Spáleným Pořičím a Struhařemi zaměstnával několik jednotek včetně naší.

10.7. jsme zavítali do nedalekého Chlumu. 8 družstev mužů a neuvěřitelných 8 hodin strávených na této soutěži bylo v tropických vedrech téměř neúnosných. Pro schlazení jsme zvolili koupel v hrachové polívce, jak někteří nazívali vodu v místním koupališti. V prvním kole po zaváhání na koši jsme zaběhli čas kolem 17,60. V druhém kole jsme si vyměnili posty a někteří běželi bez tréninku vůbec poprvé na nových místech. Výsledný čas lehce přes 21 vteřin byl celkem uspokojivý. V celkovém hodnocení jsme skončili na 2. místě za Únětickými proudaři z SDH Louňová v drezech Chlumu registrovaných v Kornatickém sboru, kteří původně přišli jen jako diváci.

4.7. pokračovalo ligové klání na Valše. Pořadatelem bylo družstvo SDH Namnice. 14 mužských družstev naznačovalo celkem jednoduchý postup do play-off. To by ale nesmělo excelovat vomejvací komando v podání našich proudařů. Čas 17,38 stačil pouze na 10. nepostupové místo.

3.7. se Brdská liga přesunula k nám do Nezvěstic. Nádherné slunečné počasí, přilákalo rekordní účast ligy 29 družstev z okresů Plzeňského a Středočeského kraje. Zpestřením pro soutěžízí i diváky před zahájením a během soutěže byl bazén umístěný na ploše stadiónu. Po zahajovacím nástupu a rozlosování byla zahájena samotná soutěž. Problém nastal po prvním útoku, kdy byl změřen pouze jeden terč. Při druhém útoku se závada opakovala a tak nastalo kontrola časomíry. Vše bylo v pořádku, pravděpodobně terče potřebovali také schladit. Do třecice se však nepodařilo změřit ani třetí útok, ale to už bylo uživatelskou chybou. Následujících 42 útoků včetně opakujících třech družstev bylo odstartováno a změřeno bez problémů. My jsme šli na start až jako 22-tí. Bezchybný útok nám vynesl 3. postupové místo do play off v novém osobním rekordu 15,59 (L 15,55). Systém rozřazení nám však už kolik nepřál a jako soupeře nám přiřadil vítěze minulého kola SDH Sloup. Ve čtvrtfinálovém boji jsme podlehli a náš dosažený čas z prostřikem 16,80 (L 15,73) jsme v celkovém hodnocení skončili až na 7. místě. Naše béčko skončilo na 18. místě z 20 mužů.

26.6. cena v podání sudu piva za první místo v sousedním Milínově byla velkým lákadlem a ani my jsme neodolali a soutěže jsme se zúčastnili. O sud celkem přijelo bojovat 8 družstev mužů. Soutěž probíhala dvoukolově na úzké hadice (2xB muži i ženy) terče sklopné a ruční měření. Podmínky soutěže byli až na nízkou káď a její umístění v ose zadní hrany základny podle pravidel PS. Podle zúčastněných družstev bylo jasné, že sud pojede z Milínova na západ do Nezvěstic, nebo na východ do Kornatic. Po prvním kole to vypadalo nadějněji pro nás kdy jsme zaběhli v čase 16,60. Rozhodovalo druhé kolo. Náš útok jsme dokončili v čase 16,50 a netrpělivě očekávali jak zaběhnou Kornatický. Chyba při náběru rozhodla a my už během útoku věděli kam pojede sud.

19.6. ve Šťáhlavicích probíhali hned dvě soutěže. O pohár fa. Fenestra a o pohár starosty. První soutěž se běžela na široké hadice(2xB) a nástřikové terče v základní kole kde jsme časem 20,76 (PP19,34) skončili na druhém místě za Mokroušema (20,42). Prvních 6 družstev postoupilo do finálového kola a čas se přičítal k času ze základního kola. Tentokrát si proudaři vyměnili role v prostřiku a dokončili jsme v čase 22,00 (LP20,69) a konečném hodnocení zůstali na druhém místě ze 17. družstev. Po skončení první soutěže následovala druhá a nástřikové terče se vyměnili za sklopné a široké hadice za úzké. Princip hodnocení zůstal stejný. Základní kolo jsme vyhráli v čase 16,19. Na druhém místě se usadili Mokrouše. Ve finále náš veterán na proudu R 3x6 nedoběhl a prostříkal první a následně i druhé místo. Takže v soutěži o pohár starosty jsme nakonec obsadili 3. místo za 1. Mokroušemi a 2. Hubenovem.

17.6. jsme v pozdních večerních hodinách likvidovali prasklou vrbu u školky, která zlomila vedlejší borovici a zatarasili tak vchodové vrátka a chodník do školky. Na likvidaci se podílela i technika Alimexu Nezvěstice.

16.6. byla vyčištěna studna u p. Rajchla v Olešné.

15.6. se našemu členovi Milanovi Fialovi narodila dcera Aneta. Blahopřejeme.

13.6. v Bojanovicích na třetím kole BL jsme v základním kole prostříkali na pravém proudu (17,66 LP16,47). Na postup to však stačilo a jako soupeře jsme dostali Líchovy. 15,49 na pravém a 16,23 na levém nestačilo na postup do semifinále o 5 setin. V celkovém hodnocení to znamenalo 5. místo. Nevedlo se ani favorizovaným týmům, kdy Únětice skončili na 3. místě, Bezděkovské Áčko na 6. místě a radětice na 12. Vítězem v mužské kategorii se stali Líchovy a v ženách již po třetí Únětice.

12.6. pokračovalo druhé kolo Brdské ligy. V tomto kole se postupové časy hodně snížili. My jsme se zpravenou mašinou a s 16-kovým časem postupovali ze 7. místa a čekal nás hodně těžký soupeř Radětice. Díky jejich nedotažení a prostřiku na jednom proudu jsme o dvě setiny do semifinále postoupily my časem 16,25. V semifinále jsme se postavili proti Kotenčicím a časem 15,85 (LP 15,43) jsme si zajistili postup do finále kam se taté z druhé strany pavouku probojovali Chrástecký borci. Ty chybovali na koši a my jsme ve volnějším tempu dokončili útok a získali tak 20 bodů.

9.6. jako vloni proběhla ukázka naší techniky a hašení v nehořlavém obleku pěnou pro děti z mateřské školy a základní školy.

23.5. byla zahájena Brdská liga v Raděticích. Na soutěž jsme přijeli s novou mašinou a očekávali jak se projeví na závodech. Hned při zahájení nám vyhořel vypínač, proto jsme museli přehodit naše původní startovní číslo 5 za vyšší. Po opravě jsme se připravovali na náš první útok ligy. Z dosahovaných časů bylo patrné, že postupový čas nám bude stačit bez problémů pod 18 sekund a také jsme tak útok zaběhli. 17,74 v základním kole stačilo na 4. místo. V prvním rozběhu jsme sestříkli Sýkořice časem 16,81 (PP16,23). V semifinále jsme narazili na Únětice které vyhráli základní kolo časem 14,95. Po natlakování únětického vedení praská jedna hadice, přesto jejich proudaři nekompromisně stačí první vodou srazit terče (LP 15,02 PP 15,01). Na našem pravém proudu jsme se přiblížili času Únětic 15,67 na levém 16,91. V souboji o 3. místo nastupujeme proti Kotenčicím. Při zahřívání mašiny dochází k zadření oběžného kola a pro nás to znamená konec, ale místní sbor nám zapůjčuje stříkačku a tak máme možnost ještě zaběhnout útok a získat nějaký ten bod navíc. To se ale nepovede a útok dokunčujeme jen na jednom proudu časem 15,91 a tak z Radětic odjíždíme z 11. body a rozbitou stříkačkou.

16.5. na našem stadióně proběhla okrsková soutěž za účasti 11 družstev mužů a 3 družstev žen. Soutěžilo se ve dvou disciplínách ve štafetě 4x100 m překážek a požárním útoku na 3xB75 (ženy 2xB75) přetlakový ventil a nástřikové terče. Jako první se běhala štafeta, kde jsme s časem 65,29  vyhráli v této disciplíně. Na druhém místě se umístila Lhůta se ztrátou přes 6 sekund. V útoku jsme měli prostřik na pravém proudu a dosažený čas 25,62 (LP 23,59) stačil jen na třetí místo. Celkové první místo si díky času útoku 23,98 (PP 23,94) vybojovali Mokrouše. Druhá skončila Lhůta s časem útoku 25,51. V ženách jednoznačně vyhráli Chválenice.

15.5. se náš sbor účastnil slavnostního průvodu obcí k výročí osvobození.

9.5. jsme přivezli z Kelče po přestavbě pps 12 na obsah 1900 zpět naši novou soutěžní mašinu.

7.5. byla dokončena úprava CAS 24. Svépomocí jsme vyrobili úložný prostor pro plovoucí čerpadlo v zadní části místo nádrže na pěnidlo.

2.5. byl dokončen velký úklid hasičárny a při té příležitosti byla vybílena garáž a opraveny vnitřní zdi.

24.4. proběhl sběr kamene v lokalitě Lhotka mezi Spáleným Pořičí a Štítovem.

24.4. se konal velitelský den velitelů jednotek územně spadajících pod stanici Plzeň Slovany. Za naši jednotku se účastnil V. Hach.

17.-18.4. v obdobném termínu jako u velitelů proběhlo také základní a cyklické školení strojníků na stanici Nepomuk. Za naši jednotku prodlužoval J. Hodek a nově získal osvědčení V. Jílek.

16.-18.4. proběhlo cyklické školení velitetů na stanici Plzeň Slovany. Za naši jednotku si platnost osvědčení na dalších 5 let prodlužovali Z. Vágner a J. Harasimovič.

8.4. při požáru lesa u Hřbitova ve Zdemyslicích byla ve II. stupni povolána naše jednotka.

7.4. zástupci okrsku projednávali přípravu okrskové soutěže, termíny školení strojníků a velitelů a shromáždění delegátů okresu, které proběhlo ve Spáleném pořičí 13.3.2010

27.-28.3. v těchto dnech probíhalo základní školení naší jednotky ve zbrojnici Nezvěstice. Dále byly vyplněny tabulky s údaji o technice a o jednotce naší obce pro nového velitele stanice Plzeň Slovany.

20.3. proběhlo školení řidičů naší zásahové jednotky společně s ostatními jednotkami okrsku v autoškole Sládek Plzeň.

26.2. zasahovala naše jednotka při požáru vraku automobilu na zastávce ČSAD Nezvěstice.

3.2. v pohostinství Chválenice proběhla valná hromada okrsku.

23.1. náš sbor pořádal tradiční hasičský bál v sokolovně Nezvěstice.

16.1. proběhla valná hromada sboru dobrovolných hasičů Nezvěstice v salonku restaurace BON.

1.1. do vybavení našeho sboru přibila nová elektrocentrála honda.